MÖBLER / Bord / Serveringsvagn 12409070
nr 1240 9070
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Serveringsvagn, Thea. Längd: 70 - 100 d, 42, höjd: 63 cm
Kondition: slitage, skador
Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 mars 2019
kl 18:28:03
10/3 19:54:02
Yngve Ekström
Läs mer om Yngve Ekström